Firma NINGBO ULICA SOLAR SCIENCE AND TECHNOLOGY CO.,LTD została założona w 2005 roku jako część jednego z 500 największych przedsiębiorstw w Chinach, ShansanGroup. Grupa specjalizuje się w produkcji ogniw słonecznych, modułów słonecznych i świadczeniu usług integracji systemów energii słonecznej. Moduły firmy Ulica Solar konkurują z powodzeniem z niemieckimi modułami na największych rynkach świata, m.in. w Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Portugalii, Czechach, Austrii jak również w Japonii. Ulica Solar dzięki produkcji wysokiej jakości ogniw w jednej z najnowocześniejszych fabryk tego typu na świecie, uzyskała wiele międzynarodowych certyfikatów, takich jak CE, IEC 61215 i IEC 61730 / TÜV, UL, ISO9001, CEC oraz CGC-Solar.

Firma BAUER Solartechnik została założona w 2003 roku w Niemczech jako część grupy BAUER Gebäude- undSteuerungstechnik GmbH, która istnieje od roku 1985. Od początku działalności firma działa na rynku krajowym i rynkach zagranicznych jako producent modułów fotowoltaicznych i akcesoriów wysokiej jakości. Produkty testowane są za pomocą metod luminescencyjnych, promieniowania UV, testów wytrzymałościowych, testów temperaturowych, a także testów pod kątem obciążenia, izolacji i wydajności. Produkty firmy BAUER spełniają wszystkie europejskie standardy i normy oraz posiadają niezbędne certyfikaty, w tym TÜV.

Firma GROWATT New Energy Technology Co., Ltd. zajmuje się produkcją falowników o mocy od 1 kW do 1 MW, inteligentnych systemów monitorowania produkcji energii (e-monitoring), a także systemów magazynowania energii. Do tej pory Growatt wyprodukował falowniki o łącznej mocy blisko 3 GW, które zostały zamontowane w ponad 50 krajach na prawie wszystkich kontynentach –w Europie, Ameryce Północnej, Australii, Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

Produkty Growatt znane są z ich wysokiej wydajności i niezawodności, dzięki czemu na wielu rynkach firma stała się poważnym konkurentem dla takich marek jak SMA czy Fronius.

Austriacka firma Fronius doskonale znana z produktów spawalniczych odnosi sukcesy na rynku solarnym. Aktualnie jest 5. producentem na świecie inwerterów solarnych. Rozwiązania firmy Fronius charakteryzują się jakością oraz dużą elastycznością, jeżeli chodzi o wymagania klienta. Fronius oferuje jeden z najmniejszych inwerterów trójfazowych o mocy 3 kW, a także unikalne rozwiązania przygotowane do magazynowania energii z modułów fotowoltaicznych. Inwertery Fronius są przygotowane do inteligentnych sieci przyszłości tzw. Smart Grids.

SMA Solar Technology AG jest niemiecką firmą oraz światowym liderem w rozwoju, produkcji i sprzedaży falowników (inwerterów) fotowoltaicznych oraz systemów do monitorowania do systemów fotowoltaicznych. Firma założona zostałą w 1981 roku w Hesse w Niemczech i obecnie reprezentowana jest w 21 krajach – w swoich strukturach zatrudnia ponad 5 000 pracowników, a poziom jej sprzedaży w 2013 roku sięgnął 932,5 mln Euro.

SMA w swojej ofercie posiada inwertery do zastosowań zarówno w systemach domowych o mocy kilku kW jak również inwertery przeznaczone do farm fotowoltaicznych o mocy od kilkunastu do kilkudziesięciu MW.

Od ponad 90 lat, LOVATO Electric działa i rozwijasię na rynku elektromechanicznych i elektrycznych komponentów urządzeń elektrycznych. LOVATO Electric zostałozałożone w 1922 w Bergamo we Włoszech i jest prywatną firmą zarządzaną przez czwarte pokolenie tej samej rodziny.

Firma LOVATO Electric jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw we Włoszech uzyskała w roku 1992 certyfikat ISO 9001. LOVATO Electric oferuje ponad 10.000 produktów, ściśle odpowiadających wymogom międzynarodowych standardów.

Firma posiada także jedną z najbardziej zaawansowanych i kompletnych ofert zabezpieczeń systemów fotowoltaicznych na rynku. Produkty takie jak ograniczniki przepięć, bezpieczniki topikowe, rozłączniki izolacyjne, wyłączniki nadprądowe, wyłączniki różnicowoprądowe czy kompletne rozdzielnice PV to produkty wysokiej europejskiej jakości, sprzedawane na całym świecie, a obecnie dostępne i cieszące się dużym powodzeniem także w Polsce.

Firma Corab powstała w 1991 roku. Od początku swojej działalności Corab zajmuje się techniką satelitarną w zakresie produkcji, dystrybucji i obsługi satelitarnych platform na całym świecie. Obecnie jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku satelitarnym oraz zajmuje znaczącą pozycję na rynkach światowych. Firma zdecydowała się postawić również na odnawialne źródła energii.

Dlatego obecnie CORAB to również jeden z największych w Polsce producentów systemów mocowań paneli fotowoltaicznych. W ofercie posiada systemy mocowań do wszystkich rodzajów pokrycia dachów skośnych, płaskich oraz systemy wolnostojące.

Firma Nexans jest wiodącym na świecie producentem i ekspertem w dziedzinie kabli i systemów kablowych. Firma w swojej ofercie posiada linię kabli dedykowanych dla fotowoltaiki – zarówno na potrzeby niewielkich instalacji domowych, jak i również większych systemów, w tym farm solarnych.

Kable fotowoltaiczne firmy Nexans charakteryzuje odporność na ekstremalne temperatury (od -40 ° C do + 120 ° C), wpływ oddziaływania ozonu oraz promieniowania UV. Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego, zastosowano w budowie kabla materiały trudnopalne.Kable firmy Nexans spełniają wszystkie normy określone dla najwyższej jakości kabli o czym świadczy uzyskanie międzynarodowych certyfikatów takich jak TÜV, IMQ, UTE oraz UL.